Fenomen Facebooka

Fenomen Facebooka

Kto w Was robi jeszcze zakupy na allegro? Ja osobiście posiadam konto już 15lat, i od kiedy pamiętam był to mój pierwszy portal aukcyjny, który odwiedzałam, gdy chciałam kupić coś nowego, bądź używanego w dobrym stanie. Sklepów stacjonarnych w moim mieście było o wiele mniej od tych, które istniały na allegro, więc była to świetna alternatywa, do nabycia czegoś oryginalnego. Na przestrzeni kolejnych lat, zaczęły powstawać nowe portale aukcyjne takie jak: Ebay, OLX, czy Świstak, który nawet próbował dogonić słynne Allegro. Jednak w tym przypadku fenomenem stał się Facebook, który zawładnął ludźmi na całym świecie.
Niech ktoś spróbuje wytłumaczyć czy dalej czerpiemy z tego portalu przyjemność, czy to jest już uzależnienie. Według mnie większość korzyści czerpiemy już tylko z zarabianiu na nim. A mowa tu o aukcjach facebookowych, wystawianych przez prawie każdego użytkownika. Grup rozpowszechnionych w moim mieście jest w tej chwili mnóstwo, można dziś kupić tam praktycznie wszystko począwszy od zwierząt po jedzenie. Założę się, że niektóre grupy w wielkich miastach takich jak :Warszawa, mają już po kilkanaście tysięcy członków. Dziś tak właśnie sprzedaje się produkty, liczba znajomych na naszym koncie, czasami przekracza tysiąc osób, więc daje nam to spore możliwości handlu i rozwoju swojej działalności poprzez transmisje na żywo. Wystarczy laptop, czy smartfon z dostępem do mediów społecznościowych i gotowe. Nie zdziwi mnie to, jeśli za chwile okaże się, że nie ma sensu już prowadzenie sklepu stacjonarnego, który generuje dodatkowe koszty.
Dziś jak się okazuje to Facebook dyktuje warunki handlu, dlatego my jako aukcjonariusze jesteśmy niewolnikami swojego czasu i pamiętajmy, że Facebook cały czas na nas zarabia.

 

Replies: 0 / Share:

You might also like …

Post Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *